NOVINKY

VIDEOZVONEK S MOBILNÍ APLIKACÍ

Videozvonek E-ITEC je multifunkční kukátko s vnitřní obrazovkou a plně multimediální kontrolou pomocí chytré aplikace v mobilu. Montáž je jednoduchá. Stačí podle potřeby upravit stávající nebo převrtat nový otvor pro kukátko a provést montáž kukátka z vnější strany pomocí šroubů k montážní desce na vnitřní straně dveří. Na tuto desku se zavěsí obrazovka. Ta je napájená akumulátory, které lze dobíjet ze standartní nabíječky pro mobily nebo tablety s 5V technologií. Do mobilu se stáhne příslušná aplikace a spáruje se s videozvonkem přes Wi-Fi síť. Telefon pak plně komunikuje pomocí domácí Wi-Fi sítě nebo mimo dosah Wi-Fi pomocí GSM dat. Při stisknutí zvonku se spustí obrazovka a na mobil se vyšle informace o aktivaci. Uživatel může přes mobil vzdáleně sledovat aktuální obraz a dokonce i obousměrně komunikovat přes mikrofony s návštěvníkem. Podle nastavení jsou data ukládaná na cloudové uložiště, tím je umožněno zpětné přehrávání. Aplikace ještě obsahuje jednoduchou funkci, která oznámí, zda jsou dveře přivřené či otevřené. Plné využití videozvonku vyžaduje Wi-Fi síť s dosahem k obrazovce a chytrý telefon s nainstalovnou aplikací a povolenými daty (pokud uživatel požaduje i vzdálenou on-line kontrolu).

VOZIDLOVÉ KLÍČE NA PLATFORMĚ MQB

Vývojářským odborníkům se podařilo zpracovat postup pro výrobu a přizpůsobení autoklíče k vybraným modelům vozidel VW a ŠKODA vyrobených na platformě MQB. Aktuálně v r. 2020 můžeme zatím nabídnout pouze výrobu klíčů BLACK (otáčených ve spínací skříňce). Proces pro klíče KESSY je stále ve vývoji. K přizpůsobení nového klíče je nezbytné přistavit vozidlo na max. předpokládanou dobu 1/2 dne se startovací baterií v dobrém stavu. Dále musí být k dispozici všechny stávající klíče schopné startovací funkce.

UPOZORNĚNÍ: klíč na obrázku ilustruje vystřelovací klíč BLACK, avšak prakticky k nerozeznání vypadají i klíče KESSY (mají dokonce i vystřelovací hrot) některých modelových řad VW GROUP.

ALARM PRO MOTOCYKLY A JÍDNÍ KOLA

Krádeže motorek a především jízdních kol jsou stále velkým problémem. Tyto dopravní prostředky – zejména pak jízdní kola – obvykle nemají od výroby nějaké skutečně fungující zabezpečení proti ujetí nebo naložení a odtažení.

Řešením a to skutečně levným je tato nenápadná jednotka vybavená patřičně hlasitým alarmem. Jednotka má tvar třmenu, který lze nasadit na brzdový kotouč, jenž obvykle bývá vybaven větším počtem otvorů. Při uzamčení se vysune trn, který projedem libovolným otvorem v brzdovém kotouči a tak jej zajistí proti pohybu. Současně se aktivuje alarm krátkým signálem. Alarm obsahuje otřesové čidlo, které reaguje na silnější pohyb odpovídající manipulaci s celým prostředkem. Nejprve se ozve krátký varovný signál a při opakovaném pohybu pak spustí alarm. Deaktivace alarmu s provádí odemknutím jednotky. Alarm je napájen 4 knoflíkovými bateriemi.

SERVISNÍ STŘEDISKO FAB – ASSA ABLOY

Od 1.3.2019 jsme získali označení SERVISNÍ STŘEDISKO FAB – ASSA ABLOY. Stali jsme se tak součástí servisní sítě prezentované na stránkách FAB – ASSA ABLOY a umožňuje nám dále zkvalitnit nabízené služby.

Provozovna Karviná – Mizerov (pohled zvenku)
Provozovna Karviná – Mizerov (prodejna)
Provozovna Karviná – Mizerov (výroba autoklíčů a gravírování)
Provozovna Karviná – Nové Město (pohled zvenku)
Provozovna Karviná – Nové Město (prodejna)

NÁHRADNÍ AUTOKLÍČE S DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM

Kromě univerzálního autoklíče v novince níže jsou pro vybrané značky vozidel, modelových a ročníkových řad k dispozici náhradní autoklíče s dálkovým ovládáním disponujícími tvarem a rozměry shodnými s originálním autoklíčem. Nabídka těchto autoklíčů je neustále rozšiřována.

UNIVERZÁLNÍ AUTOKLÍČE S DÁLKOVÝM OVLÁDÁNÍM

Univerzální autoklíčPro široké spektrum vozidel a jejich modelů můžeme nabídnout výrobu autoklíče s dálkovým ovládáním včetně přizpůsobení. Tento autoklíč má vystřelovací planžetu, jednotné uspořádání a umístění tlačítek bez ohledu na použití k danému typu vozidla. Podle značky, modelu a ročníkové řady vozidla (pokud je na seznamu podporovaných vozidel) se pomocí programovacího zařízení nastaví odpovídající frekvence a modulační struktura signálu shodná se signálem kompatibilního originálního dálkového ovladače od výrobce. Následně se diagnostickými nebo klonovacími postupy provede přizpůsobení transpondéru společně s dálkovým ovladačem. Tento univerzální klíč v mnoha případech nahrazuje poněkud dražší originální autoklíč, aniž by jeho vlastnosti nebo kvalita provedení byly horší.

GRAVÍROVÁNÍ NA DIGITÁLNÍM 3D ZAŘÍZENÍ

Na konci roku 2017 ukončil svoji činnost dodavatel ryteckých a gravírovaných produktů. Jelikož nebylo možné osobu, která by tuto činnost provozovala, sehnat v blízkém i vzdálenějším okolí, rozhodli jsme se pro pořízení vlastní moderní technologie – počítačem řízené frézky s 3D posuvem pomocí přesných krokových motorků.

TOKOZ VANLOCK

Představujeme Vám univerzální zámek pro montáž na zadní nebo boční posuvné dveře dodávek, nástaveb nákladních vozidel, přívěsů a všude tam, kde použití visacího zámku na petlici je nevhodné, nevzhledné či nedostatečně bezpečné. V případě poruchy originálního zámkového systému na vozidle nebo jiném dopravním prostředku je tento zámek cenově výhodnou, montážně jednoduchou a někdy i jedinou alternativou. Také může posloužit jako bezpečnostní doplněk vedle stávajícího autozámku. Zámek lze kombinovat s jakoukoliv cylindrickou půlvložkou 30/10 v provedení EURO, čímž lze zajistit sjednocení více těchto zámků na jeden klíč nebo zámek na uzamčení vozidla se zámkem bytovým i jiné varianty. Zámek má certifikát ministerstva dopravy, je odolný v extrémních klimatických podmínkách. Montáž na vozidlo nevyžaduje žádné speciální nástroje ani vybavení, postačí běžné dílenské nářadí. K jeho montáži se do dveří a druhého křídla dveří nebo rámu vozidla vyvrtají kotevní otvory a dále otvor pro převlečení nouzového lanka. Toto lanko slouží pro potřeby nouzového odjištění dveří z vnitřní strany vozidla. Zámek je dodáván v bílé nebo černé barvě protiprachové krytky.

Rozměry a tvar odpovídají požadavkům na estetiku a celkový vzhled pro použití na vozidlech. Max. výška 40mm splňuje požadavky na povolený konstrukční přesah bočního profilu vozidla.

TOKOZ VISACÍ ZÁMKY NA ZÁKAZNICKÝ KLÍČ

Nově nabízíme visací zámky TOKOZ řady Pluto G50 a OMEGA s možností úpravy na klíč předložený zákazníkem nebo zákaznický systém R1419. Visací zámek Pluto G50 lze na přání zákazníka u nás přestavět na většinu profilů klíče z aktuálního sortimentu FAB – ASSA ABLOY. Visací zámek OMEGA dodávaný bez půlvložky umožňuje montáž jakékoliv půlvložky délky 30/10, čímž lze zajistit sjednocení více těchto zámků na jeden klíč nebo zámek na uzamčení vozidla se zámkem bytovým i jiné varianty. Navíc montáž půlvložky zvládne snadno i laik:

Montážní sada obsahuje visací zámek bez půlvložky a upínací červík na imbus vel. 2,5 (imbus není součástí sady). Půlvložku natočíme tak, aby se výčnělek středního rotujícího prstence skryl a vložku nasuneme do zámku. V bočním otvoru zámku je vidět závitový otvor vložené půlvložky, do kterého zašroubujeme červík a tím půlvložku upevníme. Demontáž bez klíče není možná ani v případě vyšroubování červíku, vložku v zámku fixuje výčnělek prstence pootočený o cca 30o (standartní poloha při vytaženém klíči). Zámek lze zamknout i s vytaženým klíčem.